| Βάρος | 50 κ. |
|---|---|
| Κατασκευαστής | |
| Σειρά | S Navi |
| Είδος | |
| Συλλεκτική επιφάνεια [m²] | 2 |
| Πάχος περιβλήματος Συλλέκτη | Φύλλο αλουμινίου 0.8mm |
| Πάχος πίσω πλάτης Συλλέκτη | Φύλλο αλουμινίου 0.8mm |
| Μόνωση πλάτης | Πετροβάμβακας 50mm 50Kg/m³ |
| Διαφανές κάλυμμα Συλλέκτη | Ασφαλείας, Χαμηλής Περιεκτικότητας σε Σίδηρο 4mm |
| Απορροφητής Συλλέκτη | Χάλκινη Σχάρα – Επιλεκτική Επιφάνεια Αλουμινίου (Φύλλα) – Κολλημένα με Τεχνολογία Laser, α:95%, ε:5% |
| Μέγιστη πίεση | 10 Bar |
| Διαστάσεις Συλλέκτη [Μ x Π x Πmm] | 2045x1025x99 |
| Βάρος Συλλέκτη | 35Kg |
| Χωρητικότητα Δοχείου [Lt] | 150 |
| Υλικό Εσωτερικού Δοχείου | Λαμαρίνα DC 2,5mm ειδική για επισμάλτωση στο δοχείο χρήσεως και DC 1,5mm στον μανδύα (εναλλάκτης) (EN 10130/2006) |
| Συγκόλληση | MIG |
| Μόνωση | Σκληρή πολυουρεθάνη 48kg/m³ (DIN 53420), αυτοσβενούμενη (DIN 4102) |
| Μέγιστη Πίεση Λειτουργίας Εσωτερικού Δοχείου | 10 Bar |
| Πίεση Δοκιμής Εσωτερικού Δοχείου | 15 bar (EN 12976-1, 4.1.6) |
| Μέγιστη Πίεση Λειτουργίας Μανδύα (εναλλάκτη) | 3,5 bar |
| Πίεση Δοκιμής Μανδύα (εναλλάκτη) | 5 bar (EN 12976-1/2006, 4.1.6) |
| Μέγιστη Θερμοκρασία Λειτουργίας Εσωτερικού Δοχείου | 95°C |
| Εξωτερική Επένδυση | Προβαμμένη γαλβανιζέ λαμαρίνα, 0,5mm (EN 10204/2.2) |
| Εξωτερικές Διαστάσεις [mm] | Φ500 x 1275 |
| Υλικό Κατασκευής Βάσης |
Ηλιακός θερμοσίφωνας S Navi 150lt/2m²
630.00€
Ο ηλιακός θερμοσίφωνας είναι η απλούστερη και πιο δημοφιλής ηλιακή συσκευή. Πιο συγκεγκριμένα, πρόκειται για ένα ενεργητικό ηλιακό σύστημα το οποίο ζεσταίνει νερό, εκμεταλλευόμενο την ηλιακή ακτινοβολία. Αποτελεί μία από τις <<καθαρότερες>> και πλέον αποδοτικές συσκευές που αξιοποιούν ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Η εταιρεία Οικοενέργεια, πρωτοπόρος στον ενεργειακό τομέα, προσφέρει γρήγορα, αξιόπιστα και αποτελεσματικά λύσεις και στον χώρο της ηλιοθερμίας. Κατασκευασμένοι με πιστοποιημένη τεχνογνωσία και σύμφωνα με τις υψηλότερες προδιαγραφές ποιότητας, ο ηλιακός θερμοσίφωνας της σειράς S Navi με ενιαία επιλεκτική επιφάνεια και ενισχυμένη μόνωση πετροβάμβακα, τον καθιστα τον αποδοτικότερο ηλιακό που έχουμε φτιάξει μέχρι σήμερα, για πραγματική οικονομία.
ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑΣ













